31 Ocak 2014 Cuma

Kitap Yorumu : Ateşböceği Şarkısı / Kristin Hannah


Selammmm ;)

Tatilin bu güzelll günlerinden size kucak dolu sevgiler ^^

Bu sefer belli bir konuya post yazıyorum :) Uzun süredir okuduğum kitap Ateşböceği Şarkısı'na yorumum geliyoorrr :)Ateşböceği Şarkısı, Ateşböceği Yolu'nun devam kitabı. Okuyan bilir kitap çok iyi iki dost arasında geçiyor ve gerçekten bildiğimiz dostluklara benzemiyor hakiki dostlukları var Kate'nin ve Tully'nin <3 

Kitap hakkında çok fazla bilgi vermicem. Aslına birinci kitabı okuyanlar sonun nasıl bittiği bilir bu da o sonun başlangıcı. Bu nedenle kitaptan çok bahsetmeyeceğim eğer konusundan bahsedersem spoiler veririm ve bütün heyecanı, merakı kalmaz. :(

Neyseee, kitap da daha çok Tully'nin üstünde duruluyor başına gelen çok büyük bir olay hayatını alt üst eder. Ünlü Talk Show sunucusu olan Tully artık o sektöre dönecek gücü ve güveni kendinde bulamaz. Yayıncıların Tully'i kabul etmemesi ve uyduruk işler vermesi de cabasıdır. İyice dibe batan Tully çözüm yollarını arar ve geçmişini yazmak ister. Geçmişi çok acıklı olan Tully'nin yazacağı çok şey vardır ama girdiği depresyon onu normal hayata döndüremez ve daha da dibe batırır. Çevresinde çok sevildiğini düşündüğü halde yalnız kalmıştır. Her geçen gün geçmişi özleyen Tully eskisi gibi olacak mı? Benden bu kadar yine çokça spoiler verdim ama ne yazayım ki :) Yazar bizler için güzel de bi jest yapmış ve hikayeyi Tully anlatıyor bence en güzeli de bu, duygularını hissederek birebir yaşıyoruz. 


Birinin annesi yok ve çok havalı, diğerinin ise kendinden başka arkadaşı yok. Bu iki küçük kızın dostlukları bir ömür sürer mi diyorsanız cevabını bu seri de bulabilirsiniz. ;)

Kitapta da Kate'nin kızı Marah'dan da bahsedilmiş ergence hallerini yazmış Kristin ama en sinir olduğum yerlerdi. Yahu bir yazar ergenlerin üstüne bu kadar mı düşer yaaa >_< Ne ergenlermiş be arkadaş Evden Çok Uzakta kitabında da bir tane ergen var :P Öyle bir anlatıyor ki sanırsın ergenler başbakan da hep onların dedikleri olacak, onlar üzülmeyecek çünkü ergen eeee o zaman biz ergen hiç olmadık :P Favori yazarım diyorum ama bu huyunu da SEVMİYORUMM! Keşke bu kadar abartmasa yani altı üstü bi ergen :P

Hıhh pabucumun ergenleri :P

Kristin bir de çok merak ettiğimiz bir hikayeyi paylaşmış bizimle. Tully'nin annesinin neden onu terk ettiğini anlatmış ve işte en duygusal hikayelerden biride sınırım buydu :( Çok fena üzüldüm yaa öyle bir hayatı hiç kimse kızına yaşatmak istemez ki kadın ne yapsın :( Ama geç de olsa kızı için hayata tutunmayı başarmak istiyor. Tek ve son umudu bunu başarmaktır.

Şimdiii kitaba olan asıl düşüncelerime gelelimm :) Kristin Hannah zaten benim favori yazarım, kitaplarını çok severek ve beğenerek okuyorum ama bu kadın tek kitap yazsın ya kitapların devamını getirmesin hele ki böyle bir konusu varken (İlk kitabı okuyan anlar) :( Kitap güzeelll tabii ki ama öyle acılı kitapların sonu tek kitapta olsun fazlası zarar yani o acıların üstüne daha da fazla acılar geliyor falan filan, e insanın yüreği dayanmıyor, keşke olmasaydı da bu acılar yaşanmasaydı demekten kendimi alamadım ne yalan söyliyim :(Vee alıntılara gelelimmm ama ben öyle alıntıları işaretleyen biri değilim ama aklıma gelince eğer güzel bir yerse işaretliyorum işte bunlardan bi kaç tanesi ;)

---------------

"Yorgun bir sesle "Hadi git," dedim.Bu soruyu sorduğu, yalnızlığımı ve korkularımı dillendirdiği, bir şeyleri daha farklı biçimde yapabilirmişim gibi davrandığı için ondan nefret ediyordum. "Lütfen." Sesim hafifçe alçaldı ve çatallandı. O anda yatağa kıvrılıp uyumak istiyordum.
Yarın daha güzel bir gün olacaktı."

---------------

Babası temkinli bir tavırla yaklaşıp,"Nasılsın?" dedi Marah'ya garip bir şekilde sarıldı.
Ne söylemeliydi? Babası bir yalan duymak istiyordu. İyiyim. Alışılmadık derecede sessiz görünen Tully'ye döndü ve sonunda, "Daha iyiyim," dedi.

---------------

Yorumum işte bu kadar, pek iyi bir yorum değil çünkü her kitaba yorum yapan biri değilim ama bundan sonra yapmayı planlıyorum ki benim sevdiğim kitapları herkesler de okusun ^^

Bu seferlik bu kadar dicem yani baya uzun oldu yorum zaten :) Düşüncelerimi okuyanlara teşekkür ederimmm <3

Kendinize iyi bakın, bloguma da bakmadan geçmeyin her an bişeyler yazabilirim :DHiç yorum yok:

Yorum Gönder