15 Eylül 2014 Pazartesi

Kitap Yorumu // Gece Okulu - C. J. DaughertySelam gençler ve kendini her daim genç hissedenler... ;)


Uzun zamandır bloga yazı yazamıyorum, bunun çok da farkındayım ama ben öyle sürekli yorum yapan veya yazı yazan bir blogger değilim ne yazık ki aklıma esince veya isteyince yazıyorum. :)

Bu da onlardan biri. Son okuduğum kitabı o kadar çok sevdim ki yorum yapmadan duramadım :)

Hadi başlayalım yoruma :)
Kitabımız Dex yayınlarından çıkan 439 sayfalık, C. J. Daugherty'nin yazmış olduğu Gece Okulu.

İlk konusuna gelirsek; Allie sorunlu bir kızdır, arkadaşlarının etkisi ve ailesinin uzak davranması Allie'yi kötü yollara teşvik etmiştir. Bu kötü yollarda içki içmek, okul müdürünün odasının kapısını boyamak vs. vardır ve bu suçlarla bir kaç defa tutuklanmıştır. Son işlediği suç artık ailesinin onu farklı bir okula gönderecek kadar ileri gittiğini göstermektedir. Ailesi çok uzak bir yerde isminin hiç duyulmadığı ve nerede olduğu bilinmeyen okul Cimmeria Akademi'sine göndermiştir. Bu okuldaki herkes ve her şey farklıdır. Özellikle saklanan sırlar.

Kapak'da yazan "Herkes yalan söylerken, kime güvenebilirsin?"

Allie tam olarak bunu arıyor kime güvenmeli ve kime güvenmemeli.

Esas konu aşka gelirsek tabii ki var! Hangi kitapta aşk olmaz ki? Olur tabii kide hem de en kralından :D Ama aşk üçlemesi de var yahu :P Zaten bu kendini umursamayan ve güzel kızlar nasıl oluyor da kendilerini aşk üçgeninde buluyor anlamıyorum. :p

Neyse kızımız her şeye rağmen bu okulda mutlu olmaya başlıyor fakat ne yazık ki kısa sürüyor çünkü okul çooook farklı ve Allie'yi kimse istemiyor. Çünkü okuldaki tüm öğrencilerin ya ailesinin okulla ilgili  bir geçmişi yada çok parası olması lazım, ama Allie'nin ne parası ne de bu okulla ilgili köklü bir aile geçmişi vardır. Bu yüzden bütün ilgi Allie'nin üstüne toplanmıştır. Bu ilgililerden biri;Fransız yakışıklı çocuk; Sylvain

ve 


Karamsar, yakışıklı çocuk; Carter

Ahhhh tabii ki benim favorimmmm Slyvain... 

Ama bu resimler de Carter daha mı tatlı ne :D


Neyseciğime kızımızın okula geldikten sonra hayatı değişir ve bu değişikler şekil a ve b deki gibi şöyle olur;


Şekil a; Okuldan önce ki Allie

ve 


Şeil b; Okuldan  sonra ki Allie.

Eee yani bana da bu iki yakışıklı çocuk ilgi duysa bu ne ki hııhhh :D 

Konusuna daha çok değinmek isterdim ama spoiler olur sonra okumamış kişiye ŞOK yaşatırım falan cıks kalsın, başıma gediği için biliyorum yine de önemsiz şeylere ucundan değindim :))

Yorumuma gelirsek, ben kitabı çooook sevdim başta Dex yayınlarından çıktığı için fantastik bir olay aradım ama kitabımız distopya bunu söylemem umarım Spoiler olmaz.
Bu yüzden daha da çok sevdim bu kitaptan sonra anladım ki ben distopya konularını seviyorummm..

Yazarın dili akıcıydı öyle sıkma falan olmadı. Çok güzel ve akıllıca yazmış, tebrik ederim ;) 

Konusu farklı olunca kitap kendisini okutuyor. İlk elime aldığım da bana kalın gelmişti ( O ara kısa bir kitap okumak istemiştim de) sonra tekrar konusunu okudum ve yeni okul, yeni arkadaşlıklar, gizemli çocuklar ve en önemlisi aşk ^^ beni okumaya itti ve baktım bitmiş :D

Ben öyle seri kitapları ard arda okuyan biri değilim amma ve-lakin bu bitince 2. kitap olsaydı hemen okurdum. Öyle bir sonla bitti ki :(

Kitabı distopya sevenlere ve distopya için şans vermek isteyenlere tavsiye ederim ;) Tabii fantastik severler de beğenir diye düşünüyorum ;) 

Bir de serinin yurt dışında çıkan kitap kapaklarına bakalım;


1. kitap


2. kitap 


ve 3. kitap.

Yurt dışı kapakları süpper de ya bizim ki :P O kız nasıl çirkin yaaa okuyunca kapağa hiç bakmadım yani tipe bakın yaaa offf :P Hangi yakışıklı bu kıza bakar ki akıl var mantık var. Rica ediyorum Dex orijinal kapak kullan. ;) 


Son olarak da yeniden burdan DEX yayınlarına sesleniyorummm... Lütfennn ikinci kitabı çıkarınnnn.... 


Ve kendinize iyi bakın :D


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder