22 Ocak 2015 Perşembe

Yorum / Janet Evanovich - Beyaz Yakalı Serseriler
Herkese merhaba, yine yeniden güzel bir kitap yorumumla karşınızdayımm ^^

Yeni yılın ilk kitap unvanını alan Beyaz Yakalı Serseriler benim için uğurlu geldi diyebilirim. ^^ Tatil olduğu için bolca kitap okudum, okuyorum. Serileri bitiriyorum bu tatilde. :)

Evvet gelelim yorumuma; kitap benim sevdiğim türden olduğu için beğenerek okudum. Çik-lit, polisiye türde olan kitap gerçekten her iki türü de içinde barındırıyor. Kitabımız seriden oluşuyor bu ise 17. sırada.

Konusu ise; Stephanie Plum bir kelle avcısıdır. Yani mahkemeden kaçan kişilerin ayağına gidip ya güzellikle yada zorla polis merkezine götürüyor ve her kelle başına ücret alıyor. Bu bile komik yani hiç böyle bir şey okumuş muydunuz :) Bu yüzden çok farklı bir konusu var. Konu bununla bitmiyor, arkadaşı Lula tam bir çatlak, kendisine şişman denilince çıldırıyor! Elinde tabanca varsa vuruyor, yada yakalamak için vampirim diyen birinin üstüne atlayıp ısırılıyor! Sonra da vampirim deyip dolanıyor. Kim istemez böyle bir arkadaşı. :) İşlerini boş bir arazini yakınında duran bir karavanda yürütüyorlar ama ne karavan içinde bir ara ayı, ve bu boş arazide iki ceset vardı.

Kelleler bir yana aşk hayatı da bir başka. Bir yandan iki yakışıklı, diğer yanda annesinin ayarladığı yemek yapmakta usta olan biri. Üçünün de arasında sıkışıp kalan Stephanie hangisini seçecek? Bu konuda kafası karışık ama bunlarla biter mi  hiç belalar peşini bırakmıyor ki! Kelle avcılığı mı yapsın, aşk hayatını düzene mi soksun yoksa peşini bırakmayan belalarla mı uğraşsın bilemiyor. :)

Kitabın bir sonu var ki süpper, öyle bir şaşırdım ki hayran da kaldım yani :DGüzel bir konusu var. Lula olan yerler zaten mükemmel. Vampir oldum deyip dolanıyor.

Ah ne yazık :DKonumuz bu kadar. Çok güzel değil mi? Faklı ama bir o kadar ilgi çekici bir kitap, ben beğendim. Tek sorun final haftasına denk deldiği için başlarda konuya pek adapte olamadım, duygularını yansıtamadıklarını düşündüm ama zaten kafam dolu ne kadar anlayabilirim ki değil mi? Bu yüzden sorunun bende olduğunu biliyorum :)

Kitabı kesinlikle tavsiye ediyorum, polisiye, çik-lit, aşk karışımı bir konuyu okumak isteyen kesinlikle okumalı ;) Bu güzel kitabı bizlere ulaştıran ve emek veren Martı Yayınları'na teşekkür ederimm ^^


Benden bu kadar herkese keyifli okumalar ;)

Vee yazımı okuduğunuz için de teşekkürler ;)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder