27 Şubat 2016 Cumartesi

Dizi Yorumu [ Splash Splash Love ]

Selaammmm, yorumumu okuyan sevgili okurumm. ^^ 

Bugün, bu saatte (23:34) farklı bir yorumlar karşınızdayımmm! Bu sefer çoookkk sevdiğim bir dizinin yorumunu yapacağım.

Hani olur ya ömrü kısadır fakat ömrümüze mutluluk katmış şeyler vardır, işte bu dizi de onlardan biri. Mini minnacık bir dizi, topu topu 2 bölümcük. :( Ama etkisi koskocaman! 

My Twin "Doojoon'un 2 bölümlük bir dizisi var indirdim izleyeceğim." dedi. Ben hiç oralı olmadım tabii, "Güzel değildir boş ver." dedim kendi kendime ama ne oluyor başta sevmediğimiz şey en sevdiğimiz şey olarak bize geri dönüş yapıyor. :))

İşte bu dizi de öyle bir şey. Ben bittimmmm diziye, resmen dibim düştü ve oturup utanmasam ağlayacağım "NEDEN 2 BÖLÜM!!!" diye ama ağlasam boş, dizi 2 bölümde bitiyor. Fakat o iki bölümcük o kadar dolu dolu ki 3 gündür canım sıkıldıkça izliyorum.
Dizimizin tanıtımına gelirsek;

Oyuncular


Kim Seul Gi - Dan Bi
Yoon Doo Joon - Lee Do
Ahn Hyo Sup
Im Ye Jin
Kim Gab Soo
Jung Kyu Soo
Lee Dae Yun
Jin Ki JooBaş rolde bu iki güzel insan. ^^

İlk olarak fragman için tık tık.


Dan Bi (Kim Seul Gi) üniversiteye giriş sınavına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Matematik dersine çalışmaktan vazgeçmiştir. Sınavın olduğu gün zamanda yolculuk yapar ve kendini Joseon döneminde bir yerde bulur. Daha sonra matematik aşığı Kral Lee Do'ya (Yoon Doo Joon) kaptırır gönlünü.

Burada kısa tutulmuş konu, ben de kısa tutacağım. Zaten dizi ne ki konu uzun olsun fakat kızımız çok işler başarıyor. Kralımız da mutlu oluyor haliyle. Diziyi görsellerle anlatacağım size. ;) Kızımızın geçmişe yolculuğundaki ilk dakikaları. Olay şu ki Joseon'da kuraklık vardır, bu sebeple insanlar dua amaçlı toplanmışlardır ve birden ortaya biri çıkar ve bu kişinin onlara yağmuru getireceklerine inanırlar.
 Saçmalamayın tabii ki Kralımız inanmıyoorr! :D 


Çok titiz bir krala sahibiz, öyle batıl inançları falan yok (hasta olunca büyü yapıldığına inanması haricinde. :D ) bu yüzden kızımıza inanmıyor.
Hemen kızımıza sorgu sual başlıyor. Tabii günümüz eşyaları inceleniyor. Ve sonuç Kralımızın telefonla imtihanı. :D 


Gözümüz aydınn! :D 
  Yiyecekleri bombaya benzeten bir adet nur topu gibi Kralımız var. :D


Kızımızın kolu her seferinde kesilme tehlikesinde. Son anda yırtıyor paçayı. :))) 

Eh Kralımız da az değil kızı kandırıp duruyor. (Böyle Kral düşman başına KALP KALP )
Yok böyle bir azim!Joseon dönemine göre kızımız matematik konusunda çok bilgili bu yüzden Kralımız bildiklerini öğretmesini ister ve dersler başlar.


Sanıyorsunuz tek kızlar trip atar işte karşınızda testi geçemediği için trip atan Kral!

 Kızlar artık tek değiliz. :D


Çarpım tablosu işte bu şekilde öğrenilmeli ama biz paso ezber. :P ( Kralsız ezberleyemeyiz tabiisi, Kralda olacak, kim demiş olmayacak diye! )


Selfie çeken bir Kralı kim istemez! İlk bi şaşkınlık, korku sonra şebeklik! KALP KALP


Çikolatayı kim sevmez değil mi? Fakat ilk defa yiyen bir Kralımız var. O nasıl yemedir arkadaş kıtlıktan çıksak bile böyle tepki vermeyiz. (O sahneyi izleyince anlarsınız. ;) )Başarmanın mutluluğu. 

Kralım çak bi beşlik!!
Veeee tabii ki havada AŞK kokusu var. <3AHH AHH bir Kral tarafından sevilmek nasıl bir şeydir bilmem ama dizide kendimi hep kızın yerine koydum ne yalan söyleyeyim. Ama yani bana aşıkmış gibi hissetmek manyak bişey hahahhahha

Ölddüm bittim aradaki çekime. KALP KALP

Süpper fanart yapmışlar, ellerine sağlık yapanların...


Veee SON!

DİKKAT SPOİLER VARDIR!İlk defa bir diziyi güzel bitirdiler. Tabii olaylar farklı gelişti ama saçma sapan bitmedi. Ben beğendim. Kralımızın aşkı muhteşem, konu süper, karakterler harika. Her şeyiyle on numara beş yıldızlık bir diziydi...


Herkese şiddetle tavsiye ediyorum... 

Not: Kralıma sulanmamak şartıyla... ;) 
Son olarak;

KAÇ PARA ULEN BU KRAL!!2 yorum:

  1. Dizinin konusu güzelmiş. Ayrıca, zamanda yolculuk! olabilse keşke :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Değil mi? Keşke olsa da bizlerde bi yolculuk yapsak. :))

      Sil