10 Mart 2016 Perşembe

Okuyan Kızlar Kulübü / Kıs Okuması [Şeytan'ın Stajyeri - Donna Hosie ]Herkese merhaba!! 

Okuyan Kızlar Kulübü olarak farklı etkinlikler peşindeyiz bu da o farklı etkinliklerden biri. ^^ Çoraplarımızı giyindik ve kış bitmeden bu güzel mevsimde etkinlik yaptık. Güzel oldu, hoş oldu. :D

Bugün OKK Kış Okuması etkinliği altında Şeytan'ın Stajyeri yorumu yapacağım.

İlk olarak konuya bir göz atın. ;)
Her şeytan Cehennem'den çıkmak ister. Peki ya gerçekten bir yol varsa?..

Zamansız ve pek de kahramanca olmayan ölümünden sonra, Mitchell Johnson kendini Cehennem'de Şeytan'ın stajyeri olarak oradan oraya koştururken bulur. Vakitsiz ölümünü bir an aklından çıkaramayan Mitchell'a, efsanelerde bahsedilen bir zaman makinesi tekrar dünyaya dönebilme şansı verir.

Bu planı gerçekleştirebilmek için, her ne kadar onları riske atmak istemese de, arkadaşlarına ihtiyaç duymaktadır. Her gencin kendi ölüm zamanlarına dönmek için farklı sebepleri vardır. İçlerinden biri Cehennem'in korkunç yaratıklarının dikkatini çektiğinde, kendilerini ölümcül bir çıkmazın içinde bulurlar. Düştükleri bu karanlıktan kaçış yolunu bulabilecekler midir?

YALSA
2015'in En İyi Kitaplar Listesinde

CYBILS
En İyi Gençlik Romanı Adayı

CBC
En Etkileyici Gençlik Kurgu Ödülü Adayı
"Mizahi bir anlatımın yanı sıra gerilimden hoşlananlar için muhteşem bir eğlence!"

Kirkus Reviews, Yılın Gençlik Kitabı Ödülü

"İlginç karakterler, durmak bilmeyen macera ve bir parça duygusallıkla harmanlanmış komedi, kara mizah arayan gençleri hayal kırıklığına uğratmayacak. Ölümden sonraki yaşama şöyle bir göz atmak, okuyucuları merak içinde bırakacak."
-School Library Journal-

"Ölümüne komedi ve ölümüne ciddiyet arasında gidip gelen bir hikâye… Hosie, paradoksları ve geçmişi değiştirmenin beklenmedik sonuçlarını zekice bir araya getirmiş. "
-Booklist-

"Elinizden bırakamayacaksınız. İnanılmaz sürükleyici bir hayal gücü, muhteşem karakterler, kara mizah serpintileri, akıcı bir hikâye, müthiş bir zaman yolculuğu…"
-Charlotte's Library-
(Tanıtım Bülteninden)


Kitabın konusu bu şekilde, farklı bir konuya sahip zaten biz okurlar farklı konuların üstüne atladığımız için sevebiliriz yada sevmeyebiliriz. Güvenemiyorum da. :D 
Gel gelelim yorumuma;
İlk olarak kitabın dili gayet akıcı bu konuda sevdim. İlk bölümlerde genel bililer veriyor, Cehennem nasıl bir yer, işler nasıl yürüyor, kişiler tanıtılıyor vs.
Kitabın sonuna doğru hareketlilik başladı. Kahramanlarımız geçmişe gitmelerini sağlayacak olan Mitchell diğer 3 arkadaşını peşine alarak dünyaya dönerler ve hepsinin öldüğü ana tekrar giderler çünkü ölümlerini değiştirmek istiyorlar. Fakat şöyle bir sorunları var eğer ölüm anları değişirse birbirlerini tanımadıkları için anılardan silinecekler.

Ben şahsen beğendim farklı bir konuya sahip. Fakat şöyle bir şey var ki bence tek kitap olsaydı yeterdi çünkü yazar o şekilde bitiriyor. Ben sonuna gelene kadar tek kitapmış demek ki deyip durdum lakin sonunda kitap devam ediyor. Hayır zaten geçmişe gitmek ve ölümlerini değiştirmek konusu iken neden yazar devam ettirme gereği duymuş anlamadım, ya olaylar en heyecanlı yerde bitecekti yada kitap bitecekti, bilemeyeceğim. 2. kitap çıksın bir okuyalım bakalım belki yazar bizi şaşırtacak. Fakat şunu da söylemeliyim ki yazar iyi bi noktada bitirmiş ne olacak merak ediyorum. :)

Kİtabı tavsiye eder miyim? Farklı konulara aç olan kitap sevenlere kesinlikle öneririm, genel anlamda da öneririm merak etmeyin kötü değil kitap. :) Ben beğendim. :)
Kitap hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Novella Yayınlarına buradan teşekkür ederim, kitabın kalitesi olsun, çeviri olsun güzel bir çalışma olmuş. :)Kış Okumasında Okunacak kitaplar ve yorumlarımızı tek tek yayınlıyoruz. Aşağıdaki linklerden birbirinden güzel yorumlara ulaşabilirsiniz. ;)Etkinliğimizde okunan kitaplar hakkında yorumlara ve çoraplarımızla çektirdiğim fotoğraflara bakmak isterseniz linkler aşağıda. ;)


Fighting!!: Menekşeler Açarken – Nagihan Gedik
Pudra Tozu: Eskort – Sierra Winter
Evilin Dünyası: Şeytanın Stajyeri – Donna Hosie
Kütüphanemden Kitap Manzaraları: Benimle Asla Tanışamayacaksın – Leah Thomas


Benden şimdilik bu kadar, kendinize iyi bakın! ^^
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder